0

Vize Alması En Kolay Avrupa Ülkeleri

Yurtdışına seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşlarının karşısına çıkan ilk engel vizedir. Özellikle Avrupa Birliği’nde yer alan bazı ülkelerden vize (Schengen vizesi) almak oldukça zordur. Ancak bu durum hayallerinizden ve gezi planlarınızdan vazgeçmek için bir neden olmamalıdır. Avrupa Birliği ve  Schengen bölgesinde yer alıp en kolay vize veren ülkeleri sizler için derledik. Kolay vize veren ülkeler listemize bakarak bir sonraki tatil planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Bir sonraki vize başvurunuzda sorun yaşamamak için seyahatinize mutlaka vizeyi aldığınız ülkeye giriş yaparak başlamalısınız.

Vize Alması En Kolay Avrupa Ülkeleri

İşte Vize Alması Kolay Avrupa Ülkeleri:

Yunanistan

Atina Akropolis eski Plaka bölgesindeki geleneksel evler. YunanistanTürk Vatandaşlarına en kolay schengen vizesini veren ülke komşumuz Yunanistan’dır. Vizeniz ile Yunanistan’a giriş yaptıktan sonra diğer Schengen ülkerine de kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Yunanistan gezinizde başkent Atina’ya giderek antik eserleri görebilir, Selanik’e giderek Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret edebilir veya Santorini’ye giderek muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

En Uygun Atina otelleri Promosyonlu Atina uçak bileti

 

İspanya

Plaza de Cibeles. Madrid, İspanyaKolay vize almak için müracaat edebileceğiniz bir diğer ülke İspanya’dır. İspanya devleti, ülke ekonomisini canlandırmak için turizmi bir çözüm olarak görmektedir. Bu nedenle önceki yıllara göre daha kolay vize vermektedir. İspanya gezinizde başkent Madrid’i, ülkenin en turistik kenti olan Barselona’yı ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İbiza’yı mutlaka görmelisiniz. İspanyol şarabı, tortilla ve tapasların tadına da bakmayı unutmamalısınız.

En Uygun Madrid otelleri Promosyonlu Madrid uçak bileti

 

Fransa

Le Louvre, Paris, FransaDünyanın en çok ziyaret edilen başkentine sahip olan Fransa’ya, her yıl Paris’i görmek için milyonlarca turist gitmektedir. Turistik vize almak için evraklarınızı doğru bir şekilde hazırlayarak Fransa konsolosluğuna başvurursanız, reddedilme olasılığınız oldukça düşüktür. Fransız iş dünyasının ve mutfağının merkezi olan Lyon, tarihi ve endüstrisiyle Marsilya ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıp Avrupa Parlamentosu’na ev sahipliği yapan Strazburg’u mutlaka görmelisiniz. Dünyaca ünlü Fransız şaraplarını da mutlaka denemelisiniz.

En Uygun Paris otelleri Promosyonlu Paris uçak bileti

 

İtalya

Kolezyum, RomaTarihi, mutfağı ve güzelliğiyle aklınızı başınızdan alabilecek bir ülke. Aynı zamanda kolay vize veren bir diğer adres. Ancak, başvuru sırasında istenilen evrakların tam, doğru ve gerçeği yansıtmaması durumda vize başvurunuz reddedilir. İtalya gezinize başkent Roma’dan başlayıp tarihe ve mimariye doyabilirsiniz. Gondollarıyla Venedik ve sanatıyla kendinden söz ettiren Floransa da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. İtalyan klasiği olan pizzanın, makarnanın ve kahvenin tadına bakmayı da unutmamalısınız.

En Uygun Roma otelleri Promosyonlu Roma uçak bileti

 

Portekiz

Lizbon, PortekizBir diğer Akdeniz ülkesi olup turist sayısına çok önem veren ve turistleri ciddi bir gelir kapısı olarak gören Portekiz’den vize almak da gene diğer Avrupa ülkelerine oranla oldukça kolaydır. Evraklarınızı sizden istenilen bir biçimde hazırlayıp başvurunuzu yaptıktan sonra en fazla 10 gün içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Portekiz’in başkenti Lizbon, Portekiz’de görülmesi gereken ilk şehir olup birçok tarihi yapıta ev sahipliği yapmaktadır. Porto, ülkenin en büyük ikinci şehri olup oldukça popüler bir turist destinasyonudur.

En Uygun Lizbon otelleri Promosyonlu Lizbon uçak bileti

 

Slovakya

Bratislava eski şehir merkezinde, kale tepesinden Saint Martin katedral kulesi. SlovakyaPek çok gezgin tarafından sadece geçiş noktası olarak kullanılan ve çok popüler olmayan küçük ve şirin bir Avrupa ülkesi. Başkent Bratislava görülmesi gereken önemli bir tarihi şehirdir. Bratislava’dan Viyana’ya 1 saat içinde ulaşabilirsiniz. Slovakya turist vizesi için başvuranlara kolaylık sağlayan ülkelerden biridir. Konumu itibari ile Slovakya’dan diğer ülkelere geçmek oldukça kolaydır. Unutmamalsınız ki, evraklarınızın gerçeği yansıtmadığı ve eksik olduğu durumlarda hangi ülke olursa olsun vize başvurunuz reddedilir.

En Uygun Bratislava otelleri Promosyonlu Bratislava uçak bileti

 

Macaristan

Budapeşte, MacaristanMacaristan’da vize konusunda sıkıntı yaratmayan ve özel bir durum olmadıkça olumlu dönüş yapan ülkeler arasında yer almaktadır. Başkent Budapeşte mutlaka gezilmesi, görülmesi ve hissedilmesi gereken çok özel bir şehirdir. Budapeşte’ye gelmişken yakınında yer alan Viyana ve Prag’a da gitmenizi tavsiye ederiz. Oldukça popüler bir atıştırmalık olan Langos’un tadına mutlaka bakmalısınız.

En Uygun Budapeşte otelleri Promosyonlu Budapeşte uçak bileti