0

Ucuz Yurtdışı Tatili Yapılacak Ülkeler

Tek başınıza veya ailenizle birlikte en ucuz yurtdışı tatili yapmak istiyorsanız, ilk adım olarak vizesiz ülkelerden birini seçmenizi tavsiye ederiz. Vize başvuru ücretini (65-80 Euro arası) tatiliniz boyunca kendi eğlenceniz için harcayabilirsiniz. Tatil yapıp dinlenebileceğiniz ve ekonomik anlamda sizi zora sokmayacak en ucuz ülkeleri sizler için derledik. Günlük yaklaşık olarak 30-40 Dolar, belki de daha az para harcayarak güzel, görülmeyi hak eden ucuz tatil yerlerini keşfedebilirsiniz.

en ucuz tatil ülkeleri

Ucuz Yurt Dışı Tatili Yapılacak Ülkeler

Ukrayna

Ucuz tatil için akla gelen ilk ülke Ukrayna’dır. Hem yakın olmasının sağladığı avantaj hem de gittiğinize değecek çok güzel bir ülkedir. Ukrayna’nın sadece gece hayatından ibaret olduğunu düşünmemelisiniz. Lviv, Kiev, Odessa ve Kherson gibi çok güzel şehirlere giderek, birçok müzeyi ve tarihi yapıları keşfedebilirsiniz. Alkol, yemekler, gece hayatı, hediyelik eşyalar ve konaklama ücretlerinin oldukça ucuz olduğu Ukrayna, bütçenizi aşmadan gezip görüp, eğlenebileceğiniz bir yerdir. Farklı hava yolu şirketlerinin Ukrayna’nın farklı şehirlerine gerçekleştirdiği seferler ile ulaşım oldukça kolaydır.

En Uygun Kiev otelleriPromosyonlu Kiev uçak bileti

Gürcistan

Gürcistan, Türkiye sınırına yakınlığı ve ucuz olması nedeniyle Türklerin yoğun ilgisini çekmektedir. Gürcistan’ın artık kimlikle seyahat edilebilen bir ülke olması nedeniyle Türk ziyaretçi sayısı her geçen gün artmaktadır. Geniş plajları, pırıl pırıl denizi ve yeşille bütünleşmiş kumsalları insanları cezbediyor. Gürcistan’ın Karadeniz’e bakan sahil şeridi, dağları, kış turizmine elverişli tesisleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli ölçüde turizm potansiyeline sahiptir. Ayrıca zengin termal su kaynakları ve kaplıcaları da birçok turisti ülkeye çekmektedir. Başkent Tiflis ve sınıra yakın olan Batum şehrini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Türkiye’den günü birlik turlarla bile Gürcistan’a gitmeniz mümkün.

En Uygun Tiflis otelleriPromosyonlu Tiflis uçak bileti

 

Makedonya

Makedonya, Balkanlar’ın en bilindik ve sevilen yeridir ve turistlerin ilgisini oldukça çekmektedir. Gezilip görülmesi gereken doğal güzelliklere sahiptir. Üsküp, Manastır ve Ohrid şehirleri mutlaka uğramanız gereken yerler arasındadır. Günlük olarak 25-30 dolar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Osmanlı izlerini taşıyan Makedonya’nın başkenti Üsküp‘ü gezerken, tarihi Taş Köprü ve Osmanlı Çarşısı’nda Anadolu’nun bir şehrini geziyormuş hissine kapılabilirsiniz. Makedonya’ya İstanbul’dan otobüs veya uçakla ulaşabilirsiniz. Günlük sefer düzenleyen firmalar sayesinde ulaşımı ucuzdur.

En Uygun Üsküp otelleriPromosyonlu Üsküp uçak bileti

Nepal

nepal

Dünyanın en ucuz ülkerinden biri olarak kabul edilen Nepal, görülmesi gereken ülkelerden biridir. Güney Asya’da Çin ile Hindistan arasında yer alan bağımsız bir ülkedir. Katmandu ülkenin başkentidir ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Geziniz boyunca Mo-Mo (hamur bohçaların içine yerleştirilen sebze, peynir, yada etin kızartılıp veya haşlanmasından meydana gelir) isimli ünlü  atıştırmalığın tadına mutlaka bakmalısınız. Nepal’in başkenti Katmandu, para birimi Nepal Rupisi’dir. 1 Dolar yaklaşık 97 NPR civarlarındadır. Nisan, Mayıs ve Eylül, Ekim ayları ziyaret etmek için en uygun zamanlardır.

En Uygun Katmandu otelleriPromosyonlu Katmandu uçak bileti

 

Bolivya

la paz, bolivya

En ucuz tatilin bir diğer adresi olan Bolivya, bir Güney Amerika ülkesidir. Başkenti Sucre olup; La Paz, Cochabamba, Santa Cruz ve Potosi şehirleri mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Ülke ismini Kolombiya, Venezuella, Ekvator, Peru, Panama ve Bolivya’yı bağımsızlığa götüren bir askeri lider olan Simon Bolivar’dan almıştır. Hediyelik eşyalar, yemek ve konaklamanın oldukça ucuz olduğu Bolivya’yı ziyaret ederek, geleneksel ve kültürel anlamda pek çok ilginç bilgiye ulaşabilirsiniz.

En Uygun Sucre otelleriPromosyonlu La Paz uçak bileti