0

ÜCRETSİZ EN İYİ 10 SEYAHAT UYGULAMASI

Günümüz teknolojisi ile cebimizde taşıdığımız akıllı telefonlar, hemen hemen her konuda geliştirilen uygulamalar sayesinde bizlere yardımcı olmaktadır. Seyahatiniz boyunca sizlere yardımcı olacak ve seyatinizin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayacak, en çok kullanılan ücretsiz en iyi 10 seyahat uygulamasını sizler için bir araya getirdik.

eSky – Uçak bileti, Otel, Araç

Otel, ucuz uçak bileti uygulaması ve araç kiralama aramalarını bir arada sunmaktadır. 3 adımda kolayca rezervasyon yapabileceğiniz uygulama ile yolculuğunuzu hızlı ve pratik bir şekilde planlayabilirsiniz. Fırsatlar ve bilet fiyatlarında anlık güncellemeler gerçekleştiren bu uygulama sayesinde indirimleri yakalarak ucuz bir şekilde seyahat edebilirsiniz. En ucuz uçak bileti fiyat garantisi sunan uygulama, SSL güvenlik sertifikasına sahiptir.

Android için indir, iOS için indir 

Maps.Me

Maps.Me harita uygulaması, dünyanın hemen hemen her yerine ait çevrimdışı haritaları size sunmaktadır. Hem çevrimiçi hemde çevrimdışı çalışabilen bu uygulama gittiğiniz yerin haritasını karşınıza çıkarıyor ve gittiğiniz yerdeki popüler mekanlar dahil birçok bilgiyi Android cihazınıza getiriyor.Tatile çıkmadan önce gideceğiniz ülkeye ait haritayı indirebilir, böylece tatilde Wi-Fi bağlantınız olmasa bile konumuzu aktivite ederek nerede olduğunuz görebilir ve haritalarınızı çevrimdışı görüntüleyebilirsiniz. En iyi navigasyon hizmetini sunan uygulamalardan biridir.

Android için indir , iOS için indir

XE Currency

XE Currency uygulaması ile tüm dünyada kullanılan para birimlerini görebilir ve dönüştürme yapabilirsiniz. Ayrıca geçmiş aramalarınızı kaydederek uygulamayı çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz. Aynı anda 10 adet para birimini görebileceğiniz kullanışlı para birimi dönüştürme uygulaması XE Currency’i yolculuğunuz boyunca rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Android için indir, iOS için indir

AccuWeather

Akıllı telefon ve tabletler için gerçekten en iyi hava durumu uygulaması olan AccuWeather, dünyanın her yerindeki hava durumunu en iyi tahmin eden uygulamalardan biridir. Accuweather gideceğiniz yerin hava durumunu derinlemesine bilgilerle sizinle paylaşan başarılı bir seyahat uygulaması olup kullanımı kolaydır. Arama kutusuna gideceğiniz şehri yazın, gelen bilgilere göre valizinizi hazırlayın.

Android için indir, iOS için indir

UBER

Uber şehir içi ulaşım üzerine hizmet veren güzel bir uygulama. Bu uygulama sayesinde bulunduğunuz konuma bir Uber aracı çağırabiliyor ve gideceğiniz noktaya erişebiliyorsunuz. Çağırmadan önce bulunduğunu noktadan gideceğiniz yere kadar ortalama ne kadar ödeyeceğinize kadar görebiliyorsunuz. Avrupa’da özellikle büyük şehirlerde taksi yerine bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Android için indir, iOS için indir

WiFi Finder

Wi-Fi Finder, yurtdışındayken internet ihtiyacımızı gideren bir uygulama. Dünyanın her yerindeki wi-fi noktalarının isim ve parolalarına bu uygulama sayesinde ulaşabilirsiniz. Yakındaki wireless noktalarının uzaklığını ve yol tarifini de içinde barındırıyor. Bu uygulama sadece Apple markette sunulmaktadır.

iOS için indir   

FOURSQUARE

En iyi restoranları, kafeleri, barları ve daha fazlasını seyahatinizden önce kolayca bulun ve listenize ekleyin. Foursquare Şehir Rehberi ile dünyanın her yerinde gerçek kullanıcılar tarafından yapılmış oylama ve yorumlara göre en iyi mekanları bulabilir, pozitif veya negatif tavsiyeler alarak gidilmesi gereken yerleri ve daha önemlisi kaçınılması yerleri kolayca tespit edebilirsiniz.

Android için indir , iOS için indir 

TripIt: Travel Organizer

Özellikle sık seyahat eden kişiler için geliştirilmiş olan TripIt Travel Organizer, yolculuk planlamalarınızı kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Google Calendar hesabınız ile senkronize ederek kayıtlarınızı anlık olarak görebilir ve yaptığınız seyahat planlarını sosyal ağlar üzerinden paylaşabilirsiniz. İnternet bağlantınız olmadan da bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama şu an için sadece Google Play markette sunulmaktadır.

Android için indir

Google Translate -Tercüme

Dil bilmeyipte seyahat etmek isteyen kişiler için en önemli ve gerekli olan uygulamadır. Dilini hiç bilmediğiniz bir ülkeye gittiğinizde, isterseniz yalnızca kelimeleri, isterseniz bir cümleyi bu dijital tercümana girerek anlamını anında görebilirsiniz. İstediğiniz dili telefonunuza indirerek çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz.

Android için indir, iOS için indir

Moovit

Gittiğiniz ülkede ki yerel ulaşım sorununa çözüm bulan uygulama, bu çözümü toplu taşıma sayesinde bizlere sunuyor. 70‘den fazla ülkede kullanımda olan Moovit, otobüs, metro ve vapurların hem güzergah hem de saat bilgilerine ulaşma imkanı tanıyor.

Android için indiriOS için indir