0

Türk Lirası’nın Değerli Olduğu Ülkeler 2017

Yurt dışına seyahat etmek isteyenlerin çoğu, ilk iş olarak yolculuk masraflarını hesaplamaktadır. Türk Lirası değerinin oldukça düşük olduğu veya Dolar, Euro ve Pound(Sterlin) gibi para birimlerinin kullanıldığı ülkelere seyahat etmeniz durumunda bu hesaplamalar içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Ancak Türk Lirası’nın oldukça değerli olduğu, görülmesi gereken güzel ve tarihi ülkeler de var. Özellikle bazı Asya ve Afrika ülkelerini ziyaret etmeniz halinde kendinizi zengin biri olarak hissedebilirsiniz. Bu ülkelerden birine giderek hayallerinizdeki ucuz yurtdışı tatilinize kavuşabilirsiniz. TL’nin değerli olduğu ülkeleri sizler için derledik.

İşte Türk Lirası’nın Değerli Olduğu Ülkeler

Ukrayna

Kiev, UkraynaTürk Vatandaşlarından ülkeye girişlerde vize istemeyip sadece kimlikle veya pasaportla giriş yapmak mümkün olan Ukrayna’da Türk parası oldukça değerlidir. UNESCO listesinde yer alan tarihi yapıları, festivalleri, eğlence mekanları ve turistler için harika aktiviteleriyle dolu olan Ukrayna mutlaka görülmesi gereken ülkelerden biridir. Lviv ve başkent Kiev en çok ziyaret edilen şehirlerdir. Zengin mutfağı ve tarihsel geçmişi de oldukça dolu olan Ukrayna’da 1 TL, ortalama olarak 7.36 Ukrayna Grivnasına tekabül etmektedir.

En Uygun Kiev otelleriPromosyonlu Kiev uçak bileti

 

Sırbistan

Belgrad Sırbistan

Sırbistan, Balkanlarda yer alan ve görülmesi gereken ülkelerden biridir. Özellikle başkent Belgrad, Balkanların en modern ve güzel kentleri arasında yer almaktadır. Tarihi güzellikleri ve modern şehir yapısıyla vizesiz olarak seyahat etmenin keyfini doyasıya çıkaracağınız şehirde; Belgrad Kalesi, Nicola Tesla Müzesi, Knez Mihailova Caddesi, Stari Grad’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ülkenin fiyatları da genel anlamda oldukça uygundur. 1 Türk Lirası’nın 30.66 Sırp Dinarı’na denk gelen ülkeyi listenize mutlaka alın. İstanbul’dan Belgrad şehrine direkt uçuşlarla kolayca ulaşabilirsiniz.

En Uygun Belgrad otelleriPromosyonlu Belgrad uçak bileti

Endonezya

Bali, EndonezyaUzakdoğu’da bulunan Endonezya, bu bölgedeki en fazla Müslüman nüfusa sahip ülkedir. Sahip olduğu 17 bin 508 adayla tam bir adalar ülkesi. Özellikle Bali, ülkenin turizm merkezi olarak ön plana çıkmaktadır ve dünyanın her yerinden gelen turistlerin ilgisini çekmektedir. Ülkenin başkenti Cakarta ise renkli hayatı, sıcak insanları ve farklı kültürleri bir araya getirmesiyle sizi kendisine hayran bırakacaktır. Türkiye’ye göre oldukça ucuz olan Endonezya’da konaklama, eğlence, yeme içme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere ucuz ve uzun süreli tatiller yapmanız mümkündür. 1TL – 4.42 Endonezya Rupiahı’na denk geliyor.

En Uygun Bali otelleriPromosyonlu Bali uçak bileti

Tayland

Maya bay Phi-Phi adası, Krabi TaylandUzak Doğu turizminin merkezi olan Tayland, tropikal adaları, tapınakları ve dünyaca ünlü ‘Thai Masajı’yla her yıl binlerce turistin ilgisini çekmektedir. Modern ve kültürel mimariyle süslü başkent Bangkok, gezip görmeniz gereken önemli bir şehir. Eğlence aktiviteleri ve plajlarıyla ünlü Pattaya ve Phuket’e de dünya çapında üne sahip önemli noktalardır. Her turistin beklentisini karşılayacak olan Tayland, aynı zamanda Türk parasının değerli olduğu ülkelerden biri olarak gezginlerin yüzünü güldürmektedir. Uzakdoğu ve dünya mutfaklarını bünyesinde barındıran, her kültüre göre lezzetler bulabileceğiniz ülkede oldukça güzel zaman geçirebilirsiniz. Yeme-içmeden konaklamaya, eğlenceden hediyelik eşya alımına kadar her şey çok ucuzdur. 1 TL 9.35 Tayland Bahtı yapıyor. Tayland bütçe dostu görülmesi gereken en önemli ülkeler arasındadır.

En Uygun Phuket otelleriPromosyonlu Phuket uçak bileti

Filipinler

El Nido, FilipinlerFilipinler, çok kalabalık olan metropol kentleri, aktif volkanları, 2.000 yıllık pirinç tarlaları, şahane tropikal adaları ve güler yüzlü insanlarıyla Asya’nın kıyısında yer alan turistik bir ülkedir. Başkent Manila, Quezon, Coron Adası , El Nido ve Puerto Princesa görülmesi gereken önemli yerlerdir. Sahip olduğu 7.000 ‘den fazla ada sayesinde dünyanın en uzun kıyı şeridine sahiptir. Ülke, tarih boyunca pek çok farklı millete (Çin, Malay, İspanya, İslam ve Hintliler) ev sahipliği yapmasından dolayı bir kültür mozaiğidir. Sahip olduğu yağmur ormanları sayesinde biyoçeşitlilik bakımından oldukça zengindir. Bu durum dünyanın her noktasından insanların ülkeyi ziyaret etmesine neden olmaktadır. Filipinler, TL’nin değerli olduğu oldukça ucuz bir ülkedir. 1 TL = 16 Filipinler Pesosu’na denk gelmektedir.

En Uygun Manila otelleriPromosyonlu Manila uçak bileti